A jobb és bal agyféltekéről általában a tegnapelőtti posztban olvashattok.
A jobb agyféltekét, ahogy például az izmokat is, lehet edzeni és edzésben, vagyis szinten tartani, az alábbi módszerekkel:
1. Rajzolás
Ugye ti is hallottatok már a jobb agyféltekés rajzolásról?
Azt mondják, ha le tudod írni a nevedet, akkor rajzolni is tudsz. Gondoljuk bele, gyermekként mennyit rajzoltunk, alkottunk, fejlesztettük ezáltal kreativitásunkat. Ezt érdemes felnőttként is folytatni, az élet minden területén tapasztalni fogjuk pozitív hatását.
Ezek a tanfolyamok léteznek gyermekek, kezdők és haladók számára.
A kezdők még fekete-fehérben látják a világot, megtanulják a fekete és fehér számtalan árnyalatával kifejezni magukat, fekete-fehér képekben kell elrejtett dolgokat (állatok, tárgyak) felismerni, valamint 1-1 adott kép fonákját, „negatívját” lerajzolni.
A haladók pedig elsajátítják a színelmélet alapjait, amit az élet minden területén tudnak kamatoztatni.
A rajzolás titka a látásmód, a szemünkkel és nem a kezünkkel történik az alkotói tevékenység.
Fodor Ákos:
“- Vallj színt! rivallják.
- Szivárvány... suttogom.”
Ahhoz, hogy jobb és bal agyféltekénket felpörgessük és összehangoljuk, otthon is érdemes rajzolni. Íme egy nagyon egyszerű és gyors gyakorlat:
◊ Két ceruzára és egy lapra van szükséged. Vedd az író kezedbe a ceruzát és a lap teljes szélessébe rajzolj egy fekvő nyolcast (végtelen jel) és ezt a folyamatot ismételd fél percen át, anélkül, hogy felemelnéd a ceruzát a lapról.
Ezután tedd át a ceruzát a másik kezedbe és szintén fel percen keresztül rajzold a fekvő nyolcast, az előző alá.
◊ Majd fordítsd meg a lapot, mindkét kezedben legyen ceruza és fele akkora szélességben, egymás mellé rajzold a fekvő nyolcasokat, szintén fel percen keresztül, anélkül, hogy a ceruzákat felemelnéd a lapokról. A jobb és a bal kezeddel ellenkező mozdulatokat kell végezned, az agyadnak egyszerre kell ezeket a mozdulatokat koordinálni, hogy a végeredmény egyforma legyen.
2. Tánc
A rajzoláson kívül a tánc is remek módszer ahhoz, hogy szinkronba hozzuk a jobb és bal agyféltekénket. Például, ha a kezünkkel és lábunkkal különböző mozgásokat kell végeznünk (balra lépünk és a kezünk a fejünk felett jobbra kell mozgatni) ezeknek a gyakorlatoknak az elsajátítása általában időigényes, mert a két agyféltekének kell összhangba hoznia ennek a feladatnak a végrehajtását.
3. Sport
Sportolással is remekül tudjuk a jobb és bal agyféltekét edzeni. Például elliptikus tréneren vagy szobabiciklin váltogassuk az előre- és a hátramenetet, de ezt tudjuk gyakorolni egy egyszerű hátramenetben végzett sétával is.
Aki az olasz nyelvről, kultúráról többet szeretne megtudni, annak ajánlom figyelmébe az alábbi honlapot és az onnan elérhető facebook oldalt: www.olasznyelvtan.hu